Recenze chytrých hodinek U8: Levný král s mnoha funkcemi

Dnes Vám úplně poprvé přinášíme na náš e-shop smartyhodinky.cz recenzi chytrých hodinek UWatch U8, který by měl zaujmout zvláště cenovkou, ale překvapí také řadou užitečných funkcí. Doufám, že se Vám recenze bude líbit! Už to nebudu dál zdržovat, takže pojďme na to.


Obsah balení

UWatch U8 Vám přijdou v bílé, poměrně moderní krabičce. Po vybalení zjistíte, že obsahuje jen ty nejdůležitější části, tedy samotné hodinky, manuál a USB kabel k nabíjení. Samotný adaptér do zásuvky chybí, ale jako velký problém bych to moc neviděl, protože už většina chytrých mobilů adaptér má a pokud ne, tak si chytré hodinky můžete jednoduše nabíjet přes pc a klidně pc můžete nechat vypnutý. Abych to shrnul, tak obsahuje pouze potřebné části.

Hodnocení: 8 z 10

Vzhled a design

Moje první dojmy na vzhled jsou docela pozitivní. Osobně se mi docela dost líbí. Materiál těla chytrých hodinek je z ocele a ze silikonového pásku, který je na ruce pohodlný a nekouše. Celkově hodinky jsou docela lehké a také tenké, což určitě oceníte při oblékání. Chytré hodinky jsou také na dobré úrovni, co se týká konstrukce, nikde nic nevrže a opravdu působí jednotvárně. Také jsou odolné proti vodě, ale na nějaké to potápění a plavání bych je moc nepoužíval. Smyslem vodě-odolnosti je hlavně možnost, je používat při deštivých dnech, které zrovna u nás nejsou vyjímkou. Co bych ale vytkl, je to, že mají tlusté rámečky, takže v tomto ohledu určitě snižuji bod.

Hodnocení: 9 z 10

Displej

Hlavní slabina těchto chytrých hodinek. Jeho velikost je 1.48", což by se ještě dalo snést, ale rozlišení je prostě a jednoduše nízké. Opravdu 128x128 pixelů není zrovna moc, a také se to podepisuje na jeho kvalitě jemnosti. Samozřejmě zde nepožaduji Full HD, ale trochu jemnější obraz by se opravdu hodil. Ale zase ostatní chytré hodinky známějších značek také na tom nejsou nijak moc dobře a to jsou opravdu úplně v jiné cenové kategorii. Samozřejmě viditelnost na slunci je v pořádku, aby ještě ne. Kdybych neviděl čas na svých hodinkách, tak by to asi nebylo moc super. Displej je samozřejmě dotykový, doba odezvy je na slušné úrovni. Celkově na tom displej U8ičky není nejhůř, ale ani nejlíp.

Hodnocení: 7 z 10

Spárování

Bez spárování s chytrým mobilem si toho na chytrých hodinkách moc neužijete. Spárování funguje přes bluetooth a aplikaci, kterou si stáhnete z internetu zdarma. Není to nic složitého, ale přesto jsem Vám napsal návod, který najdete zde. Chytré hodinky fungují pouze plně s mobily s androidem, iOS systémem a s windowsem ne (chytré hodinky pro iOS). Pokud budou chytré hodinky vzdálené od mobilu cca 10m, zavibrují a odpojí se. Následně se však při přiblížení opět automaticky spárují.

Hodnocení: 8 z 10

Notifikace

Hlavní funkce každých chytrých hodinek. A U8 nejsou vyjímkou. Přijde Vám zpráva, e-mail, něco důležitého na snapchatu nebo se Vám zaktualizuje aplikace? S chytrými hodinkami máte absolutní přehled nad Vašim mobilem a to ho nemusíte ani vytahovat. Prostě cokoliv, co se děje na Vašem mobilu v kapse, máte po ruce. Hlavně to oceníte při jízdě v autě. Podíváte se na chytré hodinky a zjistíte, že Vám pouze přišla nedůležitá zpráva a to bez nervózního a nebezpečného vytahování mobilu z kapsy nebo kabelky. Dále jsem ocenil možnost handsfree, jedete v autě a někdo Vám volá, tak to jednoduše zvednete s chytrými hodinkami a normálně s němi komunikujete. Pokud samozřejmě nechcete, aby Váš hovor někdo slyšel, jednoduše si to přepnete na mobil a už se normálně bavíte. Dokonce můžete pomocí chytrých hodinek napsat a odeslat zprávu, ale na nějaké slohovky to rozhodně není.

Hodnocení: 9 z 10

Funkce

Na chytrých hodinkách U8 máte další funkce a docela mě překvapilo, že za takovou cenu je jich docela dost. Můžu například zmínit alarm proti odcizení, hledání telefonu, když se Vám ztratí, což je úplně pecka. Když nevíte, kde máte mobil, jednoduše si spustíte tuto funkci a mobil Vám začne vyzvánět, takže zjistíte, kde jste si ho zase schovali. Nebo nabídnou také přehrávání hudby, pořízení fotky přímo z Vašeho mobilu, prostě taková spoušť na ruce, dále altimetr, barometr, pedometr (krokoměr), teploměr a samozřejmě nesmí chybět stopky, budík, časovač apod.

Hodnocení: 8 z 10

Výdrž

Chytré hodinky nabídnou také krásnou výdrž baterie, klidně až 5 dnů při normálním používání. Takže je nemusíte každý večer nabíjet jako otrok.

Hodnocení: 9 z 10

Verdikt

Sečteno, podtrženo, chytré hodinky nabídnou krásný design a konstrukci, výborně propracované notifikace, mnoho funkcí a pěknou výdrž baterie. Bohužel je však trápí už ne tak moc povedený displej. Ale za 1749 Kč toho ukázaly opravdu hodně a určitě jsou dobrá volba.

Celkové hodnocení: 86%

Klady

+Design a vzhled
+Jednoduchost
+Voděodolný
+Výdrž baterie
+Propracované notifikace
+Mnoho funkcí
+Poměr cena x výkon

Zápory

-Slabý displej a jeho jemnost
-Chybí adaptér

Doufám, že se Vám recenze líbila. Nezapomeňte nás šmírovat na facebooku, ať Vám něco neunikne. Pokud chcete mít chytré hodinky, koukněte se na naši nabídku, určitě si vyberete. Nebo jest-li se Vám hodně zalíbily U8ičky, tak si je tady můžete objednat. A nebo pokud chcete poradit, nebo máte dotaz, tak mi bez váhání napište na mltgroup@email.cz, rád Vám pomohu. A další recenze připravujeme, tak nás sledujte!

Autor článku: Michal Hladík

×